ZielarstwoCzym jest zielarstwo? Odpowiedz jest prosta, najprościej mówiąc jest to hodowla ziół. Składa się na nią uprawa, zbieranie i pakowanie roślin leczniczych. Na świecie odkryto ok. dwóch i pół tysiąca roślin leczniczych z czego jakieś czterysta rośnie w Polsce, ale tylko połowa z nich jest stosowana w praktyce.

Czasami lepiej leczyć się naturalnymi metodami - w tym przypadku są to zioła, niż faszerować się tabletkami, które co prawda pomagaj± nam, ale jednocześnie działają źle na takie organy jak serce, wątroba, czy nerki. Dlatego warto czasami pomyśleć nad ziołami które stosowane profilaktycznie mogą zapobiegać wielu schorzeniom i chorobom. Co więcej zioła możemy hodować we własnym domu, potrzeba tylko trochę słońca, miejsca osłoniętego od wiatru i poświęcenia czasu na zajęcie się uprawą.

Taka hodowla może nam przynieść dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy zioła które sami wyhodujemy pomogą nam w powrocie do zdrowia. Tak więc zielarzem może być każdy z Nas jeśli ma tylko odrobinę dobrych chęci i jakąkolwiek wiedze na temat uprawy ziół. Jeśli nie posiadasz takiej wiedzy, nie martw się, jest cała masa książek na ten temat i kilka dobrych stron w internecie z których możesz wszystko wyczytać.