Żeń-szeńLecznicze właściwości ziół były znane już Sumerom, którzy używali ich tak samo często jak my w dzisiejszych czasach tabletek. Chciałbyś wzmocnić swój organizm, ale nie wiesz, które zioło było by dla Ciebie odpowiednie? Może to akurat żeń-szeń?

Był on ceniony w Chinach już cztery tysiące lat temu jako roślina lecznicza. Jednak trzeba pamiętać, że pozytywne działanie tej rośliny na organizm człowieka nie zostało potwierdzone, ponieważ istnieją badania które dowodzą, że żeń-szeń nie posiada takich właściwości. Mimo tego jest bardzo popularny, a to dlatego, że skutki uboczne po jego przyjmowaniu u większości ludzi nie występują.

Jego zwolennicy twierdzą, że dodaje energii człowiekowi, skraca czas reakcji na bodĽce, poprawia koncentrację i pamięć, poprawia pracę układu immunologicznego, zwiększa ludzką odporność na stres, obniża poziom glukozy we krwi, pomaga w zrzuceniu nadwagi i podobno wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Więcej na temat tej cudownej rośliny możemy znaleźć w internecie lub w fachowej literaturze.