Uprawa ziółW dzisiejszych czasach gdy jedzenie nie jest tak do końca zdrowe jak mogłoby się to wydawać, warto wspierać organizm naturalnymi ziołami. Uprawa ziół jest trochę czasochłonna i wymagająca, ale daje dużo satysfakcji.

Aby nasza uprawa miała szanse na przeżycie ważne jest to aby była w dobrze nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru miejscu. Ważna też jest gleba, najlepiej żeby była lekka i piaszczysta. Sadzonki powinny być od siebie oddalone około 6 - 8 centymetrów. Ważną kwestią jest też podlewanie, każde zioła podlewa się inaczej, jedne częściej, a inne dłużej wytrzymają bez wody. Najlepiej zasięgnąć porady w jakimś sklepie specjalizującym się w takich rzeczach lub w internecie na stronach poświęconych uprawom ziół.

Pamiętajmy o usuwaniu obumarłych liści, ponieważ w ten sposób zmniejszymy ryzyko rozwinięcia się szkodników. Co do nawożenia to zioła nie potrzebują nawozu, można małymi dawkami pomagać im, ale tylko w okresie wzrostu, nawożenie powinno się przerwać pod koniec lipca. To tylko kilka zasad uprawy ziół, ale w internecie i fachowej literaturze możemy znaleĽć więcej informacji. Jeśli będziemy stosować się do powyższych zasad to będziemy mogli cieszyć się własną uprawą naszych ulubionych ziół.