RumianekRumianek jest rośliną jednoroczną. Składa się z łodygi, która jest silnie rozgałęziona, liści, cienko i mocno rozgałęzionych korzeni, kwiatu i owocu. W Polsce rumianek pospolity hodowany jest w celach leczniczych. Przez to, że wymagania co do gleby ma bardzo małe rośnie na polach i przydrożach.

W uprawach jest uznawany za chwast. Rumianek jest ziołem światłolubnym, inaczej rośliną długiego dnia. Ma zastosowanie w lecznictwie naturalnym. W internecie i literaturze fachowej możemy znaleźć przepisy na różne wywary z tego zioła. Rumianek możemy uprawiać w domu. Do tego będzie nam potrzebne dobrze nasłonecznione miejsce i najlepiej lekka i piaszczysta gleba. Jeśli będziemy ją regularnie podlewać i dbać o nią to taka uprawa może dać dużo przyjemności i satysfakcji.

Rumianek działa uspokajająco na nasz układ nerwowy, a zbawiennie na układ pokarmowy. Jest to zioło o wszechstronnym zastosowaniu, można robić z niego "rumiankową płukankę do włosów", lub herbatę która pita codziennie pomoże nam być spokojniejszymi, już po kilkunastu dniach można zauważyć ogólne uspokojenie. Na podstawie tego mogę stwierdzić, że rumianek jest bardzo wdzięczną rośliną i wartą zainteresowania.