Leki na bazie ziółLeki galenowe to inna nazwa leków na bazie naturalnych składników, najczę¶ciej ziół. Nazwa pochodzi od nazwiska rzymskiego lekarza greckiego pochodzenia, który opracował i podał do publicznej wiadomo¶ci wiele receptur na takie leki.

Z ziół można przyrz±dzić nalewki, soki, napary, odwary, ma¶ci itp. Ziołolecznictwo jest znane od bardzo dawna, więc jest to do¶ć mocno rozwinięta dziedzina medycyny, ale pamiętajmy, że nie jest to "czyste" ziołolecznictwo, a leki syntetyczne z dodatkiem wyci±gów z ziół. Takie leki na pewno s± lepsze, niż zwykłe leki syntetyczne, ponieważ zwykłe leki podczas długotrwałego używania mog± wpływać Ľle na organizm i powodować nieodwracalne zmiany.

Oczywi¶cie najlepszym i najzdrowszym rozwi±zaniem s± zioła, które mog± działać podobnie jak leki, ale w przypadkach gdy użycie ziół jest niemożliwe to leki na bazie naturalnych składników s± dobrym wyborem, ponieważ działaj± trochę "łagodniej", a tak samo skutecznie. Wybór zostawiam Wam, czytelnikom i mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże wam w dokonaniu wyboru.