Lecznicze właściwościTo, że rumianek pospolity posiada właściwości lecznicze wie każdy z Nas, ale właściwie co tak naprawdę leczy i w czym może pomóc już nie każdy potrafi powiedzieć. Wielką zaletą rumianku jest to, że stosowanie go jest bardzo bezpieczne dla zdrowia, dlatego też jest najczęściej używanym ziołem. Posiada dość charakterystyczny wygląd. Posiada takie właściwości lecznicze jak: zapobieganie zapaleniom skóry, ma działanie przeciwalergiczne, jest pomocny w leczeniu trądziku, wysypki alergicznej, zapaleniu i owrzodzeniu skóry, anginie i ropniach.

Jest też dobrym dodatkiem do kąpieli regeneracyjnej. Rumianek ma bardzo dużo właściwości leczniczych, oprócz tych wymieniowych powyżej możemy znaleźć jeszcze więcej w fachowej literaturze i internecie. Znajdziesz tam też przepisy na herbaty, szampony i inne lecznicze rzeczy produkowane z rumianku.

Rumianek jest ziołem o małych wymaganiach glebowych, więc możemy go hodować sami w domu. Potrzeba tylko miejsca które jest dobrze nasłonecznione. Rumianek, który sami posadzimy, a póĽniej zrobimy z niego herbatę może dać nam dużo satysfakcji.